Kralupská Horoškola

Právě otevíráme první ročník Kralupské horoškoly, ve které tě provedeme základní metodikou potřebnou pro bezpečný pohyb na skalách a v letních horách.

Kurz se uskuteční v průběhu ledna až září 2018 a je rozdělen do 4 bloků, během kterých se naučíš vše od základů lezení až po vyvádění vícedélkových cest v Tatrách a Alpách.

 1. Lezecká stěna
 2. Skalní lezení
 3. Zdravověda
 4. Hory 

Každý blok se skládá z teoretické a praktické části, které na sebe navazují. Získané teoretické znalosti si tak hned v praxi vyzkoušíš a osvojíš.

V rámci první části se naučíš základní lezecké dovednosti - od pohybové přípravy, přes navázání, techniky lezení a jištění až po speciální techniky, které pak zúročíš na skalách. V rámci první části strávíme 4 víkendové dny na stěně v Kralupech.

Ve druhé části pak navštívíme 3 různé skalní oblasti. Od sportovních cest v Českém krasu, přes klasické výstupy v Řeži nebo Úněticích až po pískovcové lezení. Každá oblast má svá specifika a právě široký záběr ti dá ten správný nadhled.

Třetí část se skládá ze dvou dnů teorie a praxe v oblasti zdravovědy. Pod vedením lékařů a záchranářů se naučíš, jak řešit kritické situace i v reálném životě. Neodkladná resuscitace, ošetření zranění, ale i improvizovaný transport zraněného a podobně.

Poslední část představuje nejdůležitější část celé horoškoly - v reálných horských podmínkách Alp a Tater zúročíš vše, co jsi se během celé horoškoly naučil.

Pro koho je kurz určený?

Pro každého, kdo má rád lezení a hory a nestačí mu už jen chodit po turistických cestách. Nebo také pro toho, kdo se už na skalách a v horách pohybuje, a chce si své schopnosti a znalosti vylepšit a přiučit se něčemu novému.

Co budeš potřebovat?

Vzhledem k nepřebernému množství dnešních nákupních možností rádi nabídneme jak odbornou radu, tak i možnost zvýhodněného nákupu u našich partnerů. Je rozhodně lepší s nákupem počkat a něco si k tomu povědět, než v euforii koupit něco nevhodného. 

 • odhodlání, bez toho to nepůjde
 • lezecký materiál (sedák, lezečky)
 • lékárnička
 • vybavení do hor (vhodné boty a oblečení) 

Co se formálních záležitostí týká, bude potřeba vstoupit do Českého horolezeckého svazu. S tím pomůžeme a v případě zájmu i zařídíme, pak také samozřejmě vyplnit a odeslat přihlášku a zaplatit kurzovné. Velkou otázkou tedy je, za kolik a co je v tom obsaženo. Kurzovné pro rok 2018 činí

5 500,- Kč

 V ceně máte

 • výcvik vedený kvalifikovanými instruktory RCI ČHS a MŠMT
 • 4x celodenní vstupné na stěnu
 • zapůjčení lezeckého materiálu na první návštěvě
 • 2x celý den zdravovědy s doktorem a záchranářem
 • 20 % slevu na nákup vybavení v horolezeckém Sambarsportu na Kladně

V ceně však ale není

 • pojištění
 • doprava, ubytování a stravování na výjezdech do hor

Co se dopravy do hor týče, bude určitě praktické se v celé skupině domluvit na nějaké společné přepravě. V rámci členství v ČHS pak máš nárok na 50 % slevu na ubytování na horských chatách v Tatrách.

Co do pojištění, tak tady ti taky můžeme pomoct s vyřízením celoročního celosvětového pojištění ať už ve formě ČHS Trio nebo od rakouského Alpenvereinu, který poskytuje taktéž 50 % slevu na ubytování v alpských útulnách.

Co k tomu říct závěrem? Neváhej! Abychom se mohli věnovat každému opravdu plnohodnotně, je počet míst omezený shora. A aby cena byla příznivá, je počet míst omezený zdola. Jinými slovy - 7 nebo 8 účastníků. Nic víc, nic míň.

Pro zařazení do kurzu je potřeba vyplnit přihlášku, kterou najdete na konci této stránky, poslat na náš email a zaplatit zálohu ve výši 1 500,- Kč na náš účet. Nejpozději na třetím setkání pak doplatit zbytek kurzovného.

Na termíny lezeckých víkendových akcí si vyhrazujeme možnost změny data a destinace s ohledem na aktuální podmínky.


Naši instruktoři

Venca Pavlíček - tel. 604 336 865

Radek Jícha - tel. 777 815 808


 

Rozpis kurzů

Termíny horoškoly pro rok 2018

číst dále


 

Přihláška ke stažení

Áďa ve čtvrté délce v Arcu

Vrcholový hřeben Martinovy cesty na Gerlach

Slanění z Císaře (Ostrov)

Rájec

Nago - Lago di Garda (Itálie)